dltc
18 بهمن 1401 - 15:26

احمد امیرآبادی: وزیران هیاتی برای بررسی مسمومیت دانش‌آموزان به قم اعزام کنند

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه حادثه مسمومیت دانش‌آموزان قمی به شدت مشکوک است، گفت: از وزرای آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، کشور و اطلاعات می‌خواهم هیات ویژه‌ای برای بررسی و یافتن عدله بروز این حادثه تلخ به قم اعزام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی فراهانی طی تذکر شفاهی در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر مدارس قم همچنان ادامه دارد، از وزرای آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، کشور و اطلاعات می خواهم هیات ویژه ای جهت بررسی و یافتن عدله بروز این حادثه تلخ به قم اعزام کنند.

وی خطاب به وزررای بهداشت و آموزش و پرورش، عنوان کرد: این موضوع شوخی بردار نیست، اقدام عاجل به عمل آورید، 2 ماه است که بنده و حاج آقا ذوالنوری پیگیری این مسئله هستیم اما پاسخی داده نشده است از شما می خواهم هرچه سریع تر به این موضوع رسیدگی و خانواده های قمی را از نگرانی خارج کنید.

همچنین نماینده مردم قم در مجلس امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران نیز مطرح کرد: از وزاری بهداشت، آموزش و پرورش، اطلاعات و کشور در خصوص مسمومیت‌های مکرر دانش‌آموزان قمی در مجلس طرح سوال خواهد شد و دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و درمانی استان به طور مستمر در حال پیگیری این موضوع هستند.

وی اضافه کرد: این حادثه با اتفاق دیروز 7 بار است که تکرار شده که به شدت مشکوک است و جلسات پیگیری آن در استانداری تشکیل شده و کل مدارس قم امروز و فردا تعطیل شده است تا موضوع تعیین تکلیف شود و وزیر آموزش پرورش نیز تیمی را در استان برای بررسی سیستم تهویه مدارس مستقر کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی تا مشخص شدن ابعاد این موضوع فعال خواهند بود، مجموعه خدمات شهری و آتش نشانی نیز کنار نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند تا علت اصلی را پیدا کنند اما هنوز برای اطلاع رسانی دقیق چیزی اعلام نشده و نظرات مختلف است.

وی ادامه داد: وزیر آموزش پرورش شائبه گاز آمونیاک را مطرح کرده و برخی نیز وجود دی اسید کربن در سیستم گرمایشی مدارس را اعلام کرده‌اند اما هیچ کدام از این فرضیه ها قطعی نیست.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025063