dltc
12 بهمن 1401 - 14:16

«وحدت» مصداق شکرگزاری نعمت انقلاب اسلامی است

شاهرود- امام جمعه شاهرود با بیان اینکه «وحدت» مصداق شکرگزاری نعمت انقلاب اسلامی است، گفت: اگر قدردان این نعمت نباشیم انقلاب آسیب می‌بیند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس امینی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان شاهرود همزمان با نخستین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به میزبانی دفتر خود در شاهرود ضمن بیان اینکه امام جواد (ع) فرمودند: «نعمتی که سپاسگزاری نشود، مانند گناهی است که آمرزیده نشود» بیان کرد: باید شکرگزار نعمات بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک نعمت برای مردم مسلمان ایران است و لذا باید قدردان آن بود، افزود: قدردانی به صورت عملی در واقع خدمت گزاری به مردم است.

تبیین دستاوردهای انقلاب

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه اگر مسئولان ما در قبال انقلاب اسلامی و دینداری مردم کم توجهی کنند در واقع شکر نعمت انقلاب را به جای نیاورده‌اند، ابراز کرد: وحدت مصداق شکرگزاری نعمت انقلاب اسلامی است.

امینی با بیان اینکه خدمت رسانی مطلوب به مردم از جمله وظایف مسئولان ما است، بیان داشت: ایجاد امید در کنار خدمت خالصانه از جمله اولویت‌هایی است که از مسئولان خواهان هستیم.

وی با بیان اینکه اساس انقلاب اسلامی بر پایه دین خدا بود، افزود: اگر مسئولان ما دغدغه تدین مردم و جامعه را نداشته باشند، ناسپاسی کرده‌اند و از سوی دیگر باید گفت ایام دهه فجر زمان خوبی برای این است که خدمات رسانی به مردم تبیین شود.

عمران و اقتصاد اولویت‌های پروژه‌های دهه فجر

فرماندار شاهرود نیز در این مراسم در سخنانی ضمن اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی در دهه فجر سال جاری در شهرستان، گفت: عمران و اقتصاد اولویت‌های پروژه‌های دهه فجر بوده است.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی و عمرانی دهه فجر سال جاری در شهرستان به لحاظ اعتباری سه برابر پروژه‌های سال قبل است، تاکید کرد: توجه به روستاها در زمره اولویت‌های این طرح‌ها بوده است.

به گزارش مهر، قبل از این مراسم مسئولان استان سمنان با حضور در گلزار شهدا، برنامه‌های نخستین روز دهه فجر سال جاری را با غبارروبی این مکان مقدس آغاز کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012853